27-04-2024 15:30
Koningsdag Rommelmarkt in Emst
.jpg)
De rommelmarkt in Emst begint eigenlijk al weken voor Koningsdag wanneer de vrijwilligers van de hervormde kerk bezig gaan met het inzamelen van spullen. Op zaterdag 20 april was er zelfs een grote ophaaldag en reden er grote wagens door het dorp om allerlei spullen op te halen.
Vanmorgen, 27 april, in alle vroegte zijn alle vrijwilligers druk bezig met het uitstallen van alle waren. Naast de kerk ruimte voor gereedschap, kleine meubels, kinderwagens, fietsen en op de parkeerplaats achter de kerk kramen met boeken, speelgoed, servies, elektronica, potten en pannen en nog veel meer.
Om 11.00 uur gaat de rommelmarkt van start en wanneer om een paar minuten voor elf de rood-witte linten weggehaald worden zetten sommigen het letterlijk op een rennen om als eerste bij een kraam te kunnen zijn. Het is een drukte van belang bij de kerk. Op een hoge platte wagen worden de luxe artikelen per opbod verkocht. Verder is er een kraam waar je kunt sjoelen of mee kunt doen aan de marmottenbaan, een grabbelton, schminken en natuurlijk kramen met lekker eten en drinken. Het hele gezin kan zich de hele dag vermaken.
Een oudere heer vertelt dat hij niet komt om iets te kopen maar vroeger in Emst heeft gewoond en speciaal komt om oude bekenden tegen te komen. Hij ziet de rommelmarkt meer als een reünie. Het weer werkt mee en zorgt dat mensen de hele dag kunnen genieten van de gezelligheid rondom de kerk.
