voorstveluwezoom

VoorstVeluwezoom

advertentie

Zacht winterweer


Geschreven door William Huizinga van Buienradar
13 januari 2026 12:00


Article Image
© buienradar.nl

Het zachte weer, dat gisteren in Nederland is begonnen, houdt voorlopig nog aan. Eerst is het daarbij wisselvallig, maar al snel stabiliseert het weer. Vanaf het weekend ligt kouder weer op de loer.

Vanmiddag is het zwaar tot geheel bewolkt. Daarbij valt hier en daar wat regen of motregen. Vanuit het zuidwesten trekt bovendien een regenzone over het land. Verder komt in de noordelijke helft van het land mist voor, met name op en nabij het IJsselmeer en Waddenzee. Later vanmiddag wordt het in het zuiden droog en mogelijk breekt hier en daar de zon nog even door. In andere delen van het land blijft het bewolkt en grijs.

 De zuidenwind waait met een windkracht 3 in het binnenland en windkracht 5 aan zee.

 Het wordt 5 graden in het westen van Friesland en op de Waddeneilanden, 9 graden in Utrecht en maar liefst 11 graden in het zuiden.

Vanavond is het nog steeds op de meeste plaatsen bewolkt. Alleen in het zuidoosten en oosten is kans op enkele opklaringen. In het westen en noorden verloopt de avond regenachtig. De wind komt uit het zuidwesten en is matig tot vrij krachtig.

 Vannacht gaat het op steeds meer plaatsen regenen. In het zuidoosten blijft het nog enige tijd droog, maar gedurende de tweede helft van de nacht wordt het ook daar nat. Tegen de ochtend wordt het in het uiterste noordwesten weer droog en daar klaart het vervolgens op. In het zuidoosten is het niet kouder dan 8 graden, maar in de noordwestelijke helft van het land kan het tijdens de opklaringen in de ochtend afkoelen tot rond het vriespunt. Hierdoor kan het plaatselijk glad worden door bevriezing van natte wegdelen. De wind draait van zuidwest naar noordwest en neemt flink af.

 Morgen start de dag in het noorden en noordwesten helder en koud, met kans op plaatslijk gladheid. In de rest van het land start de dag bewolkt en nat. Het regengebied trekt in de ochtend naar het zuidoosten weg, waarna de zon flink doorbreekt. Alleen in het uiterste zuiden en zuidoosten blijft het bewolkt en in Zuid-Limburg blijft het de hele dag af en toe regenen. De rest van het land beleeft een vrij zonnige dag. De wind is hooguit zwak tot matig en draait in de middag naar een zuidelijke richting. Het wordt van noord naar zuid 6 tot 8 graden en daarmee is het een paar graden zachter dan normaal in deze periode van de winter.

 Na morgen houdt het vrij zachte en licht wisselvallige weer nog enkele dagen aan. Is er in de nacht naar donderdag daarbij tijdens opklaringen kans op lichte vorst en gladheid, vrijdag kan het kwik overdag in delen van het land juist tot rond 10 graden oplopen. Wolken en de zon wisselen elkaar daarbij overdag af en heel soms valt wat lichte regen. Grote hoeveelheden neerslag worden daarbij niet verwacht.

Vanaf het weekend ontstaat boven Scandinavië een hogedrukgebied en draait de wind in Nederland naar het oosten. Door deze ontwikkeling gaan de temperaturen weer omlaag, neemt de kans op vorst in de nachten toe en blijft het weer meest droog. Ook kan de zon zich vaker laten zien.



Bron: Buienradar
  • Tv-kanaal
  • VoorstVeluwezoom
advertentie